História Montague

Montague Corporation so sídlom v Cambridge, Massachusetts, je spoločnosť zameraná na dizajn a výrobu bicyklov , ktorý zahŕňa integrovanú skladaciu technológiu ( F.I.T. - Folding Integrated Technology), revolučný systém považovaný za jeden z trendov budúcej generácie v odvetví bicyklov .

1987

V roku 1987 David Montague , počas postgraduálneho štúdia na Massachusettskej technickej univerzite, založil Montague Corporation - spoločnosť zameranú na navrhovanie a výrobu full - size , vysoko výkonných bicyklov, ktoré nemusia obetovať nič zo svojho výkonu a pritom si zachovávajú výhodu skladania, čo predstavuje veľké plus a pohodlie pri skladovaní.

Prvýbicykel navrhnutý Montague bol nazvaný "BiFrame" pre jeho patentovaný systém Concentrus, ktorý spája obe časti rámu koncentrickými rúrkami sedadiel, vsunutými jedna do druhej. Od tej doby, Montague Corporation nikdy nedupol na brzdy, vyhral nespočetné množstvo cien, vrátane Popular Mechanic’s Design & Engineering Award .

1996

V roku 1996 bol BMW / Montague Mountain bike vybraný ako oficiálny horský bicykel letných olympijských hier v Atlante . Tieto bicyklesa objavili na záverečnom ceremoniáli olympijských hier 1996 a športovci ich využívali k preprave na olympijské športoviská. Bicykle Montague sú tiež distribuované prostredníctvom popredných katalógov, ako sú Sharper Image, Neiman Marcus, Hammacher Schlemmer and National Geographic.

1997

V roku 1997 Montague získal dvojročný grant od Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), ktorá rozpoznala význam skladacej technológie, ktorá mohla byť zapracovaná vo vývoji horského bicykla preUnited States Marines -Tactical Electric No Signature (TEN).

Pre tento projekt Montague vyvinuli nový skladací dizajn, ktorý umožňuje výsadkárovi rýchlejšie zloženie pri výskoku z vojenského lietadla a zároveň zvyšuje jeho nosnosť.Pre Montague to bol impulz na vývoj bicykla Paratrooper, neelektrického vojenského horského bicykla.

1999

V roku 1999 Montague uviedolrad bicyklov pre bežných cyklistov, X-Series, vychádzajúcich z pôvodného návrhu vojenského bicykla. Vzhľadom na úspech X-Series a publicita vyvolaná vývojom pre DARPA, vznikol ohromujúci dopyt po pôvodnému vojenskému bicyklu. Montaguesa rozhodol vyrábať a predávať bicykle Paratrooper pre profesionálne i civilné použitie.

2002

V roku 2002 saMontague spojil s General Motors s cieľom navrhnúť a vyrobiť HUMMER taktický horský bicykel, odvodený od populárneho vojenského bicykla spoločnosti Montagues, ktorý by sa poskladaný zmestil do zadnej časti Hummer H2. Toto partnerstvo ukazuje, ako Montague presadzuje novýa inovatívny prístup.

2007

V roku 2007 Montague vydal novú radu odolných horských bicyklov založených na platforme X-Series. SwissBikes majú agresívnejšie umiestnenie jazdca a sústrediasa na výkon na horskom bicykli. SwissBike XO je najľahší, technologicky najpokročilejšíbicykellínie Montague.SwissBikes sú skvelým doplnkom k rôznorodému radu bicyklov spoločnosti Montague.

2010

V roku 2010 Montague debutuje s novým dizajnom rámu a s ním, úplne novýmradomfull size, 700C skladacích bicyklov. Tieto bicykle sú určené pre jazdcov preferujúcich bežné cyklistické chodníky.Nový konštrukčný dizajn rámu dodáva elegantnejšie línie a prepracovaný skladací mechanizmus, ktorý umožňuje rýchlejšie, jednoduchšie zloženie.S doplnením týchto modelov je Montague schopný ponúknuť bicykel pre každý štýl jazdy.

2011

V roku 2011 Montague vypustil na trh systém riadenia Octagon. Súčiastka, ktorá už bola populárna na niektorých cestných bicykloch sa na zálade požiadaviek zákazníkov stala dostupná aj v lokálnych obchodoch s bicyklami. Octagon umožňuje jazdcovi prispôsobiť výšku riadidiel až o štyri palce s využitím už známeho systému pre rýchle vysunutie. Viac informácií je k dispozícii na OctagonCycles.com.

2013

V roku 2013 debutuje Montague s vlastnýmradom rámov, a po prvý krát získava oceneniav oblasti skladacích rámov bicyklov. Jazdci si teraz môžuvybrať pre svojbicykel Montague z rámovna základeich požiadaviek a cestné, jednorýchlostné a horské rámy sú k dispozícii pre akýkoľvek štýl jazdy.

2015

V roku 2015 Montague uviedol prvý oficiálny Park&Pedal program v USA v spolupráci s Massachusetts Department of Conservation and Recreation a ministerstvom dopravy. Program je zameraný na podporu dochádzajúcich obyvateľov, aby parkovali mimo mesto a zvyšok cesty k svojmu cieľu prešli na bicykli tým, že im bude poskytnuté bezplatné parkovanie na trasách a v okolí cyklotrás.

2015

V roku 2015 Montague debutuje redizajnovanýmsystémom pre skladacie bicykle DirectConnect, výhercom the Eurobike Award RackStand, s novými špecifikáciami, farbami a obtlačov. 27,5 "skladacie horské bicykle sú k dispozícii prvýkrát, ako aj cestnémodely s kotúčovými brzdami a remeňovým pohonom. Zlepšený skladací systém odstraňuje rýchle uvoľnenie z hornej rámovej trubky, a tým robí skladanie jednoduchšie, spolu s poskytnutím silnejšieho upnutia.